Dziś jest sobota, 20 lipca 2019. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny.LOGOWANIE
  login:     hasło:                     Nie pamiętam hasła!     Nie masz konta? Zarejestruj się

Jestes zainteresowany zakupem tego popularnego serwisu? Zglos swoja oferte: portal@gejowo.pl


Zaproszenia

Call for papers: konferencja o różnorodności

Źródło: Queer UW
2013-01-15, 0:00 / JP

Queer UW zaprasza do udziału w konferencji „Diversity pays! Różnorodność się opłaca!”. Do 20 stycznia 2013 organizatorzy czekają na zgłoszenia. Sama konferencja zaplanowana jest na 7-8 marca 2013.

[ Opis konferencji ]

Zainteresowanie akademiczek i akademików różnorodnością i wkluczaniem w miejscu pracy (dotyczące takich aspektów jak płeć, pochodzenie etniczne, narodowość, niepełnosprawność, orientację seksualną, wiek, religię) związane jest z fundamentalnymi zmianami, jakie zachodzą w społeczeństwach na całym świecie. Wezwania do większej otwartości kierują do nas osoby publiczne, liderzy przemysłu i grupy lobbystów. W krajach nazywanych „rozwiniętymi” liczba różnorodnych grup w miejscach pracy rzeczywiście odnotowała ogromny wzrost. Nierówności w instytucjach i społeczeństwach stają się bardziej widoczne, gdy weźmiemy pod uwagę, jakie warunki stawiane są grupom osób wkluczanych. Tym bardziej istotne wydaje się zgłębianie tematu – badanie nie tylko liczb, ale i retoryki, jaka tworzona jest wokół różnorodności i inkluzywności tak, by jeszcze trafniej identyfikować mechanizmy, które uprawomocniają głosy milczących mniejszości w coraz bardziej zróżnicowanych instytucjach.

Poza tym, że różnorodność i inkluzywność są kwestiami sprawiedliwości społecznej, są także postrzegane jako klucz do sukcesu w biznesie. Niektóre z firm zaczynają już zarządzać różnorodnością i tworzą programy inkluzywności, które mają wspierać ale i efektywnie wykorzystywać posiadane zasoby. Prorocy zarządzania różnorodnością podkreślają korzyści z niej płynące, zwracając uwagę na możliwość czerpania z różnorodnych zasobów rynku pracy ale i kierowania produktów i usług do nowych grup odbiorców.

Specyficzna sytuacja Europy Środkowo-Wschodniej (Polski w szczególności) wydaje się być spowodowana chęcią (a czasem korporacyjną koniecznością) naśladowania wzorców dostarczanych przez największych rynkowych graczy na świecie ale i trudnością w zaakceptowaniu szeroko rozumianej różnorodności w homogenicznym społeczeństwie. Imigracja i otwarcie rynku pracy sprawiają, że zjawiska te zaczynają przybierać na sile.

Podstawowym celem konferencji jest poddanie refleksji styku idei różnorodności i inkluzywności z biznesem i ekonomią. Choć niewiele jest polskich prac na ten temat, zgromadzić chcemy w jednym miejscu badaczki i badaczy zajmujących się tym obszarem tak teoretycznie, jak i w trakcie badań empirycznych. Zestawienie ich z zaproszonymi zagranicznymi gośćmi da możliwość skonfrontowania nie tyle wyników, co metodologii i perspektyw.

Pierwszy dzień konferencji zgromadzić ma praktyków – osoby zajmujące się w polskich firmach zarządzaniem i wdrażaniem różnorodności.

Po konferencji planowane jest wydanie specjalnego numeru młodego czasopisma naukowego „The American Dream” poświęconego tematyce, w którym ukazać się mogą – po weryfikacji przez redakcję – wystąpienia uczestniczek i uczestników konferencji.

Nie przewiduje się opłaty konferencyjnej.
Referaty wygłaszane będą w języku polskim i angielskim.

[ Zgłoszenia i terminy ]

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń w postaci formularza dostępnego on-line na stronie tnij.org/DiversityPaysZgloszenie do 20 stycznia 2013.
Termin powiadomienia o przyjęciu referatu:  30 stycznia 2013.
Konferencja planowana jest na 7-8 marca 2013 w Warszawie.

[ Kontakt i pytania ]

Dodatkowe informacje znaleźć można na stronie Queer UW – www?.queer.uw?.edu?.pl. W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do wysyłania ich na adres diversity@queer.uw.edu.

[ Organizator konferencji ]

Queer UW

[ Współpraca ] (do potwierdzenia)

Fundacja LGBT Biznes Forum
Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego
„The American Dream”
Ambasada Stanów Zjednoczonych
Ambasada Królestwa Niderlandów

Aby w dowolnym miejscu przeczytać naszego najnowszego newsa na wyświetlaczu swojego telefonu komórkowego, wyślij SMS o treści GNEWS na numer 71955 (koszt 1,22zł z VAT)

Chcesz być na bieżąco? Zaprenumeruj otrzymywanie nowych newsów przez SMS wysyłając na numer 79955 73955 SMS o treści GNEWS. Promocyjny abonament w cenie tylko 10,98 zł 3,66 zł (z VAT) obejmuje aż 30 kolejnych wiadomości (SMS'y wysyłane są w godz. 8-22).

KOMENTARZE (1)
  kaamil - 2013-01-22 23:03:30
przyjdę, tylko dajcie ogłoszenie na gejowie
Ilość komentarzy: 1
Dodaj nowy komentarz
Twoje imię:

E-mail:

Treść:

Pogrubienie tekstu Kursywa Podkreślenie
Grafika:
Wpisz w okienko wygenerowaną liczbę:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez zarejestrowanych użytkowników oraz zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy sprzecznych z ideą portalu, działających na jego szkodę, niezgodnych z prawem oraz wulgarnych.

Nadużywanie swobody wypowiedzi oferowanej zarejestrowanym użytkownikom może doprowadzić do nałożenia na konto bana na komentarze lub jego usunięcia.


W przypadku problemów z działaniem formularza, upewnij się czy w Twojej przeglądarce włączony jest JavaScript. Wszelkie błędy w działaniu należy, wraz z opisem oraz nazwą i wersją przeglądarki, zgłaszać webmasterowi.
RSS     RSS Top 10 OKmarket Zarabiaj z nami... Reklama Kontakt
Dzisiaj urodziny ma:
» marcus40 » oreander » oromis » pati200411 » piotrkz30

            Gej randki                                    

© 1997-2009 · Portal gejowo.pl · Twój portal Gej & Les