Dziś jest sobota, 20 lipca 2019. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny.LOGOWANIE
  login:     hasło:                     Nie pamiętam hasła!     Nie masz konta? Zarejestruj się

Jestes zainteresowany zakupem tego popularnego serwisu? Zglos swoja oferte: portal@gejowo.pl


Zaproszenia

17.03.2012: Emancypacja LGBT. Strategie polskie i francuskie

Źródło: Queer UW
2012-03-12, 0:00 / JP
Queer UW i Ośrodek Kultury Francuskiej mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z Frédériciem Martelem i młodymi działaczkami i działaczami LGBT. Pokaz filmu i debata „Emancypacja LGBT. Strategie polskie i francuskie” odbędzie się w sobotę 17 marca o godzinie 11:00 w Nowym Wspaniałym Świecie (ul. Nowy Świat 63). Queer UW i Ośrodek Kultury Francuskiej mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z Frédériciem Martelem i prof. Ireneuszem Krzemińskim. Seminarium „Tożsamości LGBT. Wyzwania polskie, doświadczenia francuskie” odbędzie się w czwartek 15 marca o godzinie 16:00 w sali 316 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66).

Frédéric Martel to pisarz, doktor socjologii oraz dziennikarz rozgłośni France Culture. Kieruje kulturalnym portalem internetowym nonfiction.fr. Autor książek: Różowe i czarne: homoseksualiści we Francji od 1968 r. (wyd. Seuil, 1996) oraz Długi Marsz gejów (wyd. Gallimard, 2002).
Emancypacja LGBT. Strategie polskie i francuskie

Sprawdź wydarzenie na facebooku!
data: 17 marca 2012, sobota, 11:00
miejsce: Nowy Wspaniały Świat (ul. Nowy Świat 63)

udział biorą: Frédéric Martel, Łukasz Pałucki (Fundacja Wolontariat Równości), Adam Szałucha (Stowarzyszenie bez!miar), Wojtek Szot (Miłość Nie Wyklucza), Agnieszka Weseli Furja (Pomada)
moderator: Piotr Pacewicz (Gazeta Wyborcza)

projekcja fragmentu filmu: „Niebieski, biały, różowy” w reż. Yves Jeuland („Lata czerwone”) na podst. książki Frédérica Martela

Dość teorii, czas na praktykę. Opowiadający historię powstania współczesnych francuskich ruchów LGBT film „Niebieski, biały, różowy” będzie punktem wyjścia dyskusji młodych polskich działaczek i działaczy podczas spotkania z weteranem ruchów emancypacyjnych gejów i lesbijek we Francji. Spróbujemy się dowiedzieć, jakie pomysły na kreowanie zmiany społecznej mają aktywne w Polsce osoby i jak ma się to do doświadczeń francuskich. Czy istnieją jakieś punkty wspólne? Czy są jakieś konkretne tematy, pojęcia, zjawiska lub dylematy, które wykorzystano we Francji, a które mogą okazać się przydatne tutaj? Jak odmienność kulturowo-religijna dwóch krajów wpływa na konieczność stosowania innych działań? Czy Polskę i Francję rzeczywiście tak wiele dzieli w kwestii emancypacji ruchów gejowsko-lesbijskich?
Tłumaczenie symultaniczne, wstęp wolny.

Aby w dowolnym miejscu przeczytać naszego najnowszego newsa na wyświetlaczu swojego telefonu komórkowego, wyślij SMS o treści GNEWS na numer 71955 (koszt 1,22zł z VAT)

Chcesz być na bieżąco? Zaprenumeruj otrzymywanie nowych newsów przez SMS wysyłając na numer 79955 73955 SMS o treści GNEWS. Promocyjny abonament w cenie tylko 10,98 zł 3,66 zł (z VAT) obejmuje aż 30 kolejnych wiadomości (SMS'y wysyłane są w godz. 8-22).

KOMENTARZE (0)
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz
Twoje imię:

E-mail:

Treść:

Pogrubienie tekstu Kursywa Podkreślenie
Grafika:
Wpisz w okienko wygenerowaną liczbę:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez zarejestrowanych użytkowników oraz zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy sprzecznych z ideą portalu, działających na jego szkodę, niezgodnych z prawem oraz wulgarnych.

Nadużywanie swobody wypowiedzi oferowanej zarejestrowanym użytkownikom może doprowadzić do nałożenia na konto bana na komentarze lub jego usunięcia.


W przypadku problemów z działaniem formularza, upewnij się czy w Twojej przeglądarce włączony jest JavaScript. Wszelkie błędy w działaniu należy, wraz z opisem oraz nazwą i wersją przeglądarki, zgłaszać webmasterowi.
RSS     RSS Top 10 OKmarket Zarabiaj z nami... Reklama Kontakt
Dzisiaj urodziny ma:
» marcus40 » oreander » oromis » pati200411 » piotrkz30

            Gej randki                                    

© 1997-2009 · Portal gejowo.pl · Twój portal Gej & Les