Dziś jest sobota, 20 lipca 2019. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny.LOGOWANIE
  login:     hasło:                     Nie pamiętam hasła!     Nie masz konta? Zarejestruj się

Jestes zainteresowany zakupem tego popularnego serwisu? Zglos swoja oferte: portal@gejowo.pl


Zaproszenia

15.03.2012: Tożsamości LGBT. Wyzwania polskie, doświadczenia francuskie

Źródło: Queer UW
2012-03-12, 0:00 / JP
Queer UW i Ośrodek Kultury Francuskiej mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z Frédériciem Martelem i prof. Ireneuszem Krzemińskim. Seminarium „Tożsamości LGBT. Wyzwania polskie, doświadczenia francuskie” odbędzie się w czwartek 15 marca o godzinie 16:00 w sali 316 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66).

Frédéric Martel to pisarz, doktor socjologii oraz dziennikarz rozgłośni France Culture. Kieruje kulturalnym portalem internetowym nonfiction.fr. Autor książek: Różowe i czarne: homoseksualiści we Francji od 1968 r. (wyd. Seuil, 1996) oraz Długi Marsz gejów (wyd. Gallimard, 2002).
Tożsamości LGBT. Wyzwania polskie, doświadczenia francuskie

Sprawdź wydarzenie na facebooku!
data: 15 marca 2012, czwartek, godz. 16:00
miejsce: BUW, sala 316 (ul. Dobra 56/66)

udział biorą: Frédéric Martel i Ireneusz Krzemiński
moderator: Jej Perfekcyjność (Queer UW)

Francja była pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował kontakty homoseksualne – już w 1791 roku. Od 1999 roku istnieją uznawane przez władze państwa związki partnerskie (tzw. PACS). Od 2004 r. adopcja dzieci przez osoby homoseksualne jest możliwa. Mamy jednak do czynienia z pewnym paradoksem: prawo zezwala na adopcję osobom homoseksualnym żyjącym samotnie, ale nie osobom w związku partnerskim z osobą tej samej płci. Zmiany, jakie zaszły we Francji uzależnione były w dużym stopniu od epidemii HIV/AIDS i świadomości społecznej co do zagrożeń, jakie się z nimi wiążą.
Polska znajduje się w zupełnie innej sytuacji. Od 1997 roku formalnie wykluczono możliwość zawierania małżeństw jednopłciowych. Pewne korzystne zmiany nastąpiły w związku z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej i harmonizacją polskiego prawa z prawem unijnym. HIV/AIDS zdają się nie istnieć w świadomości Polaków, a akcje społeczne prawie w ogóle nie poruszają tego tematu. Dlaczego tak się stało? Jak doszło do tego, że ruchy LGBT we Francji używają zupełnie innych argumentów niż takie same ruchy w Polsce? Jak w ogóle zdefiniować można strategie tożsamościowe przyjmowane przez aktywistów ruchów gejowsko-lesbijskich w tych krajach? Czy jakiekolwiek doświadczenia Francji mogą być przełożone na grunt Polski? A może wprost przeciwnie, to Francuz(k)i mogą nauczyć się mogą czegoś w związku z odmienną sytuacją społeczną w Polsce?
Tłumaczenie symultaniczne, wstęp wolny.

Aby w dowolnym miejscu przeczytać naszego najnowszego newsa na wyświetlaczu swojego telefonu komórkowego, wyślij SMS o treści GNEWS na numer 71955 (koszt 1,22zł z VAT)

Chcesz być na bieżąco? Zaprenumeruj otrzymywanie nowych newsów przez SMS wysyłając na numer 79955 73955 SMS o treści GNEWS. Promocyjny abonament w cenie tylko 10,98 zł 3,66 zł (z VAT) obejmuje aż 30 kolejnych wiadomości (SMS'y wysyłane są w godz. 8-22).

KOMENTARZE (0)
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz
Twoje imię:

E-mail:

Treść:

Pogrubienie tekstu Kursywa Podkreślenie
Grafika:
Wpisz w okienko wygenerowaną liczbę:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez zarejestrowanych użytkowników oraz zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy sprzecznych z ideą portalu, działających na jego szkodę, niezgodnych z prawem oraz wulgarnych.

Nadużywanie swobody wypowiedzi oferowanej zarejestrowanym użytkownikom może doprowadzić do nałożenia na konto bana na komentarze lub jego usunięcia.


W przypadku problemów z działaniem formularza, upewnij się czy w Twojej przeglądarce włączony jest JavaScript. Wszelkie błędy w działaniu należy, wraz z opisem oraz nazwą i wersją przeglądarki, zgłaszać webmasterowi.
RSS     RSS Top 10 OKmarket Zarabiaj z nami... Reklama Kontakt
Dzisiaj urodziny ma:
» marcus40 » oreander » oromis » pati200411 » piotrkz30

            Gej randki                                    

© 1997-2009 · Portal gejowo.pl · Twój portal Gej & Les