Dziś jest sobota, 20 lipca 2019. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny.LOGOWANIE
  login:     hasło:                     Nie pamiętam hasła!     Nie masz konta? Zarejestruj się

Jestes zainteresowany zakupem tego popularnego serwisu? Zglos swoja oferte: portal@gejowo.pl


Organizacje
Tolersex

Towarzystwo Młodych i Wolnych "TOLERSEX" działa oficjalnie (zostało zarejestrowane przez Sąd Wojewódzki w Koszalinie) od listopada 1994 roku. TMiW "TOLERSEX" powstało z inicjatywy Roberta Piotra Łukasika po rozpadzie Towarzystwa Pomocy Młodzieży Oddziału w Koszalinie. Razem z grupą młodych ludzi (wykwalifikowanych liderów młodzieżowych, byłych członków Towarzystwa Pomocy Młodzieży) pomysłodawca i założyciel postanowił stworzyć stowarzyszenie kierowane głównie do młodzieży borykającej się z różnego rodzaju problemami natury osobistej i seksualnej.

Towarzystwo Młodych i Wolnych "TOLERSEX" powstało, aby nieść pomoc i wsparcie osobom borykającym się z problemami dookreślenia swojej tożsamości seksualnej i jej zaakceptowaniu. Istniejemy i działamy od 9 lat, głównie dzięki pracy i bezinteresownemu zaangażowaniu wolontariuszy i naszych współpracowników. Tworzymy zespół specjalistów, liderów młodzieżowych, odpowiednio przygotowanych i przeszkolonych edukatorów seksualnych posiadających certyfikacje Towarzystwa Rozwoju Rodziny, oraz szkoleniowców z zakresu profilaktyki HIV/AIDS posiadających certyfikacje Ministerstwa Zdrowia. Jesteśmy przygotowani do prowadzenia grup wsparcia, grup rozwojowych, szkoleń z zakresu profilaktyki HIV/AIDS, dyżurów przy telefonie zaufania oraz punktów pomocowych. Braliśmy czynny udział w licznych szkoleniach z zakresu kierowania i planowania działalności organizacji pozarządowej w zapobieganiu nowym zakażeniom HIV, kierowania grupą wolontariuszy, treningach mediacji i komunikacji, szkoleniach dotyczących edukacji seksualnej i profilaktyki HIV/AIDS - staramy się być jak najbardziej profesjonalni i przygotowani do naszej pracy.


Generalnym celem istnienia Towarzystwa jest niesienie pomocy młodzieży.


Oferta TMiW "TOLERSEX" przeznaczona jest dla młodzieży klas gimnazjalnych, szkół średnich i wyższych, co w pewnym przybliżeniu daje przedział wiekowy 15 - 26 lat.

Towarzystwo służy swoim klientom zgromadzonymi informacjami w Banku Danych TMiW "TOLERSEX" w sprawach interwencji kryzysowych oraz porad.


Jednym z podstawowych założeń działalności TMiW "TOLERSEX" jest teza, iż o wiele łatwiej jest się porozumieć młodzieży na tej samej płaszczyźnie komunikacyjnej. Dlatego praca liderów młodzieżowych w środowiskach lokalnych przynosi efekty.

Stowarzyszenie organizuje grupy wsparcia dla młodych osób borykających się z problemem swojej własnej seksualności. Grupa wsparcia ma charakter samopomocowy i ma na celu dookreślenie tożsamości seksualnej i jej zaakceptowanie. TMiW prowadzi grupy rozwojowe przeznaczone dla młodzieży, która poszukuję dróg pogłębienia rozwoju osobistego. Program grup rozwojowych daje możliwość kontynuacji procesu poznawania i samorealizacji.

Na zlecenie, według zapotrzebowania Towarzystwo może organizować spotkania, konferencje, seminaria dotyczące problematyki nietolerancji wobec mniejszości seksualnych, profilaktyki HIV/AIDS oraz propagowania zasad bezpieczniejszego seksu i antykoncepcji.

W swojej pracy korzystamy z pomocy specjalistów - psychologów, pedagogów, seksuologów, lekarzy, prawników. Pomoc świadczona przez Towarzystwo Młodych i Wolnych "TOLERSEX" jest bezpłatna, za wyjątkiem osobistych sesji terapeutycznych udzielanych przez psychoterapeutów współpracujących z Towarzystwem.


W naszej pracy najważniejszy jest człowiek, skupiamy się na pracy pomocowej, nie piszemy protestów, nie organizujemy manifestacji, nie występujemy w telewizji - tymi sprawami bardzo efektywnie zajmują się inne organizacje LGBT, które staramy się w miarę naszych możliwości wspierać.


· Telefon: +48 693 445 302

· Adres: P. O. Box 129, 00-987 Warszawa 4.

· Email: tolersex@tolersex.queer.pl

· Strona www: http://www.tolersex.queer.pl

RSS     RSS Top 10 OKmarket Zarabiaj z nami... Reklama Kontakt
Dzisiaj urodziny ma:
» marcus40 » oreander » oromis » pati200411 » piotrkz30

            Gej randki                                    

© 1997-2009 · Portal gejowo.pl · Twój portal Gej & Les