Dziś jest sobota, 20 lipca 2019. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny.LOGOWANIE
  login:     hasło:                     Nie pamiętam hasła!     Nie masz konta? Zarejestruj się

Jestes zainteresowany zakupem tego popularnego serwisu? Zglos swoja oferte: portal@gejowo.pl


Organizacje
Kampania Przeciw Homofobii

www.kph.org.pl

Kampania Przeciw Homofobii powstała w 2001 roku i była organizacją, która chciała ze społeczeństwem rozmawiać, jak równy z równym. Chcieliśmy rozmawiać o tym, że geje i lesbijki istnieją i że jest ich dużo – przynajmniej 2 miliony Polaków, 5 procent. Że chcemy żyć otwarcie, a nie być zmuszani do ukrywania się i kłamania. Że nie wystarczy, „że mamy swoje kluby”, bo nie chcemy żyć w gettcie.

Zaczynaliśmy od tłumaczenia, żeby mówić do nas i o nas „gej”, „lesbijka”, bo słowa „pedał”, „lesba”, „ciota” są nieprzyjemne i obraźliwe – bo nasi rodacy nie wiedzieli, jak się do nas zwracać. Pierwsze banery – aby wciągnąć jak najwięcej osób w nasz ruch przeciw homofobii, już na samym początku na naszej stronie internetowej umieściliśmy banery, które każdy mógł ściągnąć.

Pierwsza ulotka – w toku długich dyskusji, jakie treści i jakie zdjęcia powinny znaleźć się na pierwszej ulotce KPH, wypracowaliśmy wspólną wersję. Tak stawialiśmy nasze pierwsze kroki w świecie public relation.

Pierwsza akcja: „My, geje i lesbijki Rzeczypospolitej Polskiej…” - tak zaczynała się pierwsza ulotka-manifest przygotowana graficznie przez KPH i rozdawana w trakcie Parady Równości w 2002 roku.

Pierwsza Manifa: Od samego początku chcieliśmy współdziałać z organizacjami kobiecymi i braliśmy udział w Manifach. Tu jeden z naszych pierwszych plakatów.

Najsłynniejsza akcja Kampanii Przeciw Homofobii. Pomysł był prosty: sfotografować 30 par gejów i lesbijek i pokazać zdjęcia reszcie społeczeństwa. Jak? W galeriach, na billboardach, poprzez media. Po co? Żeby wszyscy wreszcie zobaczyli, że geje i lesbijki to zwykli ludzie.

Dzisiaj Kampania Przeciw Homofobii ma siedem oddziałów na terenie całego kraju.

Jeśli jesteś zainteresowana/-y wolontariatem w KPH – zapraszamy! Napisz e-maila na adres: wolontariat@kph.org.pl

Więcej o Kampanii Przeciw Homofobii na stronie: www.kph.org.pl

Zapraszamy!!!

 

RSS     RSS Top 10 OKmarket Zarabiaj z nami... Reklama Kontakt
Dzisiaj urodziny ma:
» marcus40 » oreander » oromis » pati200411 » piotrkz30

            Gej randki                                    

© 1997-2009 · Portal gejowo.pl · Twój portal Gej & Les