Dziś jest sobota, 20 lipca 2019. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny.LOGOWANIE
  login:     hasło:                     Nie pamiętam hasła!     Nie masz konta? Zarejestruj się

Jestes zainteresowany zakupem tego popularnego serwisu? Zglos swoja oferte: portal@gejowo.pl


Organizacje
Amnesty International LGBT Network

Możesz zmienić świat.
Upomnij się o prawa człowieka

Na całym świecie kobiety i mężczyźni padają ofiarą dyskryminacji, nękania, więzienia, maltretowania, tortur, a nawet zabójstw z powodu swej orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej. Lesbijki, geje, osoby biseksualne, transwestyci, transseksualiści i osoby transpłciowe - każdy, kto nie odpowiada wymogom "normalnej" seksualności - może stać się obiektem prześladowań ze strony państwa lub osób działających za przyzwoleniem władz.
Niezależnie od tego, gdzie następują takie poważne naruszenia praw człowieka, możesz położyc im kres.
Upomnij się o prawa człowieka. Zażądaj powstrzymania ich naruszeń. Zajmij stanowisko i przyłącz się do Amnesty International - ruchu zrzeszającego ponad milion osób na całym świecie.
Zakres działań Amnesty International na rzecz praw gejów i lesbijek
Od początku lat dziewięćdziesiątych działania Amnesty International w szczególny sposób obejmują ochronę praw osób prześladowanych ze względu na swoją orientację seksualną. Ponieważ orientacja seksualna jest fundamentalną sferą ludzkiej tożsamości, działania Amnesty International mogą przyczynić się do pełniejszej ochrony praw jednostki w sferze prywatnej, a także w życiu społecznym. Amnesty International broni prawa każdego człowieka do integralności fizycznej i psychicznej oraz do wolności wyrażania swych przekonań, włączając w to prawo do ekspresji orientacji seksualnej bez obaw o prześladowania i szykany ze strony władz.
Amnesty International domaga się od władz przestrzegania praw człowieka wobec mniejszości seksualnych oraz dostosowywania ustawodawstwa krajowego do międzynarodowych standardów prawnych. W ten sposób działa na rzecz zniesienia prawa dyskryminującego osoby o orientacji homoseksualnej.
Amnesty International występuje przeciwko aresztowaniu i więzieniu ludzi ze względu na ich orientację seksualną. Przeciwstawia się maltretowaniu, torturom i egzekucjom, czy to usankcjonowanym prawnie czy też dokonywanym pozasądowo, także ze względu na orientację seksualną. Amnesty International działa przeciwko okrutnemu, nieludzkiemu i poniżającemu traktowaniu zatrzymanych. Tym samym przeciwstawia się poddawaniu siłą "medycznemu leczeniu" lesbijek i gejów w celu zmiany ich orientacji seksualnej. Amnesty International sprzeciwia się również karze śmierci, stosowanej także jako kara za homoseksualizm.
Amnesty International zabiega o uczciwe procesy dla wszystkich więĽniów politycznych, protestując np. przeciwko próbom zrażenia sędziego czy przysięgłych do osoby oskarżonej ze względu na jej homoseksualizm. Amnesty International śledzi także niesprawiedliwe procesy w sprawie poważnych przestępstw kryminalnych, gdy oskarżonemu grozi kara śmierci, przeciwstawiając się wykorzystywaniu orientacji seksualnej oskarżonego w celu uprzedzenia sądu.
Amnesty International stara się zapewnić, by ubiegający się o azyl uchodĽcy, w tym lesbijki i geje, nie byli zmuszani do powrotu do kraju, w którym groziłyby im prześladowania. Sprzeciwia się również utrudnieniom w procedurach przyznawania azylu (tak w teorii, jak i w praktyce) wymierzonym w ludzi wyłącznie z powodu ich orientacji seksualnej.
Amnesty International podejmuje działania edukacyjne na rzecz większej społecznej świadomości na temat praw lesbijek i gejów oraz potępienia przypadków naruszania tych praw. Amnesty International współpracuje z innymi organizacjami na szczeblu krajowym, regionalnym i międzynarodowym na rzecz wspólnej obrony praw mniejszości seksualnych.
Amnesty International - co to takiego?
Amnesty International to światowy ruch osób działająych na rzecz praw człowieka. Nasza praca opiera się na dokładnych badaniach oraz standardach określonych przez społeczność międzynarodową. Jesteśmy organizacją niezależną od władz, ideologii politycznych, interesów gospodarczych czy religii.
Amnesty International mobilizuje działania wolontariuszy - osób dobrowolnie poświęcających swój czas i wysiłki w solidarności z ofiarami naruszeń praw człowieka. Nasza organizacja ma swoich członków i sympatyków w ponad 170 krajach i jednostach terytorialnych. Różnimy się między sobą, wyznajemy różne poglądy polityczne, należymy do różnych wyznań - ale łączy nas zaangażowanie na rzecz świata, w którym każdy będzie mógł korzystać z praw człowieka.
W 1977 r. ruch Amnesty International otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla za "wkład w umacnianie podstaw wolności, sprawiedliwości, a tym samym pokoju na całym świecie".
Kontakt:
e-mail: lgbt@amnesty.org.pl
http://www.amnesty.org.pl/lgbt

1. Stowarzyszenie Amnesty International
Zespół LGBT
ul. Trębacka 3
00-074 Warszawa

2. Stowarzyszenie Amnesty International
Zespół LGBT
ul. Jaśkowa Dolina 4
80-252 Gdańsk
tel./fax: (58) 341 57 92
tel.: (58) 347 60 94

3. Stowarzyszenie Amnesty International
Krakowska Grupa Inicjatywna ds. LGBT
ul. Długa 43/1
Kraków
e-mail: andrzej.k@amnesty.z.pl
http://www.amnesty.krakow.pl/lgbt

4. Amnesty International
International Secretariat
1 Easton Street
London WC1X 8DJ
Wielka Brytania
http://www.amnesty.org

RSS     RSS Top 10 OKmarket Zarabiaj z nami... Reklama Kontakt
Dzisiaj urodziny ma:
» marcus40 » oreander » oromis » pati200411 » piotrkz30

            Gej randki                                    

© 1997-2009 · Portal gejowo.pl · Twój portal Gej & Les