Dziś jest wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława.LOGOWANIE
  login:     hasło:                     Nie pamiętam hasła!     Nie masz konta? Zarejestruj się

Jestes zainteresowany zakupem tego popularnego serwisu? Zglos swoja oferte: portal@gejowo.pl


Newsy

Papież na Boże Narodzenie o gejach

Źródło: TVN24.pl, własne
2008-12-23, 0:00 / gej1

Benedykt XVI przyrównał ochronę świata przed homo- i transseksualnymi zachowaniami do ochrony przed... zniszczeniem lasów deszczowych. Włoscy geje uznali, że papież ma obsesję na punkcie gejów.

[Kościół] powinien także chronić człowieka przed zniszczeniem siebie samego. Potrzebny jest rodzaj ekologii samego człowieka - powiedział w świątecznym przemówieniu dla członków Kurii Rzymskiej. - Lasy tropikalne zasługują na naszą ochronę. Ale człowiek, jako stworzenie, nie zasługuje na mniej - dodał.

Zaznaczył, że choć sam homoseksualizm nie jest grzechem, to jednak grzeszne są akty homoseksualne, które są "zniszczeniem Bożego dzieła". Zaznaczył, że Kościół ma prawo "mówić o naturze człowieka, jako kobiety i mężczyzny" i prosił, by ten naturalny porządek był respektowany.

To nie jest przestarzała metafizyka, kiedy Kościół mówi o naturze istoty ludzkiej jako kobiety i mężczyzny i prosi, by ten porządek stworzenia był respektowany - podkreślił. Dodał: - To, co często wyraża się i rozumie jako »gender« prowadzi ostatecznie do autoemancypacji człowieka od stworzenia i od Stwórcy". Człowiek chce sam się stwarzać i dysponować zawsze i wyłącznie sam tym, co go dotyczy. Ale w ten sposób żyje wbrew prawdzie, wbrew Duchowi stworzenia - powiedział Benedykt XVI. Przypomniał, że wielcy teolodzy uznali małżeństwo, "czyli związek na całe życie między mężczyzną a kobietą", za "sakrament stworzenia".

We włoskich mediach pojawiły się twierdzenia, że papież używając w tym kontekście słowa "gender" ostro sprzeciwił się zabiegom zmiany płci i potępił zjawisko transseksualizmu.

Przedstawiciele włoskich stowarzyszeń LGBT skrytykowali Benedykta XVI za słowa na temat tożsamości płci, którą określa się mianem "gender". Aurelio Mancuso, prezes stowarzyszenie Arcigay, oświadczył: - Geje stali się naprawdę obsesją Ratzingera. Powiedział również: - Uderza to, że podczas gdy obywatele włoscy zmagają się z najcięższym kryzysem ekonomicznym w historii kraju, Kościół katolicki od tygodni nie ma nic innego do powiedzenia oprócz tego, że istnieje światowe zagrożenie ze strony gejów.

Szefowa stowarzyszenia Digay Project Imma Battaglia zaapelowała zaś do Benedykta XVI, by "chociaż w dniu Bożego Narodzenia milczał na temat gejów i transseksualistów".

Aby w dowolnym miejscu przeczytać naszego najnowszego newsa na wyświetlaczu swojego telefonu komórkowego, wyślij SMS o treści GNEWS na numer 71955 (koszt 1,22zł z VAT)

Chcesz być na bieżąco? Zaprenumeruj otrzymywanie nowych newsów przez SMS wysyłając na numer 79955 73955 SMS o treści GNEWS. Promocyjny abonament w cenie tylko 10,98 zł 3,66 zł (z VAT) obejmuje aż 30 kolejnych wiadomości (SMS'y wysyłane są w godz. 8-22).

KOMENTARZE (48)
1 2 3 4 »»
  sniki76 - 2008-12-29 12:42:59
czytam te "komentarze" i mam od razu lepszy humor....- geje maja obsesję na punkcie Papieża a nie odwrotnie Przecież to widać, jak tylko padnie jakaś normalna - wynikająca z katolickich prawd wiary wypowiedź - od razu ujadanie o dyskryminacji.... a czemuż nam ma tak zależeć na akceptacji Papieża, skoro prawie każde z was na Niego pluje???? Ukryta i odrzucona miłość do niego się kłania Kiedy już wypijecie szklankę zimnej wody, pomyślcie logicznie... po co każdy z was tak bardzo chce być akceptowany w pełni przez KRK ????? Bo jeśli nie chce, to po co się tu żalić i obrażać człowieka, który zapewne każdego z nas inteligencją, kulturą i charyzmą przerasta niepomiernie. Zwłaszcza śmieszą mnie domorośli "niewierzący", który jak zwykle są ekspertami teologicznymi albo nie daj boże historycznymi. Chciałoby się, czytając takie wypowiedzi o mentalności Papieża - wiejskiego księdza -skomentować tak: napisał/a to wiejski głupek w przypływie inteligencji, bawiąc się na wiejskiej potańcówce, ale z reguły nie zniżam się do poziomu inteligentnych mniej. A i daleki jestem od obrażania w ten sposób ludzi ze wsi. Ja sądzę, że wy kochacie B XVI i stąd wasza obsesja na jego punkcie, w niektórych wypowiedziach ocierająca się o perwersyjnie pragnienie miłości z Jego strony i masochistycznie skrywanego żalu z powodu odrzucenia przez Niego naszego stylu życia ja tam Go lubię, nie muszę się z Nim zawsze zgadzać ( a jako gej, często sie nie zgadzam) i nie podniecam się myślą o każdej Jego wypowiedzi (w nowym roku życzę wam jednak innych zdarzeń podniecających - to zdrowsze moi drodzy ). Słodko pozdrawiam na Nowy Rok
 
Kwiryniusz - 2008-12-29 18:00:30
Genralnie sie z Toba zgadzam. Konkretnie w kwestii pedalskiej miłości do papieża i jego haremu.
Problem jednak znajduje sie obok, i Ty zdajesz sie go ignorowac - a szkoda, bo wyglądasz na czlowieka myslacego.

Społeczny problem katolicyzmu i papiestwa jest taki, ze katolicyzm i papież jest wykładnikiem i 'rządcą' zycia ogromnej wiekszości Polaków (w inne nacje nie wnikam tutaj).
To KRzK z papieżem na czele, jest celem westchnień i wykładnikiem 'miłości' dziesiątków milionów rodziców, którzy na jedno jego slowo sprawiaja piekło swoim dzieciom, i choc w rzeczywistości, to rodzice są odpwiedzialni za to, co dzieciom stwarzają, to jednak dzieci (przeciętna ciotka) swoich rodziców kochają - pomimo wszystko), dlatego odpowiedzialnościa za swoje cierpienie i brak miłości ze strony rodziców obarczą osobe, któa jest dla nich autorytetm i do niej bedą kierowac swoja agresję i bol.
Oczywistym jest róniez dla kazdej psychiki, ze jeśli źrodło moralności jej rodziców ją zaakceptuje, to i rodzice ją zaakceptują, dlatego źródło morlaności i uosabiający ją apiez będą celem 'westchnień'.

Poza tym, trudno zyc spokojenie i bez pretensji 'nie zgadzając sie ' z kims, kto decyduje o całym Twoim zyciu i smierci.
Trudno akceptowac odmienne poglądyy kogoś, kto odbiera Ci godność, miłośc rodziny, szacunek sądiadów; kogoś kto najpiękniejsze uczucia jakie posiadasz nazwya złem, aberracją, 'faszyzmem' (bo i takie określenia padały) i wszystkim co tylko ma pogardliwe, odrzucające znaczenie.

Czy będziesz akceptował osobe która publicznie zwie Twoja matkę qrwą i nawołuje do takiego określania jej przez innych?

Jeżeli tego nie rozumiesz, tzn. że nigdy nikogo (jeszcze) nie kochałeś.


a teraz krzyczcie jekich pierdół nawypisywałem.
  eryk - 2008-12-29 20:45:41
Dziekuje za te slowa ktore daly mi zrozumiec dosc duzo, sczesliwego nowego roku.!!!!!!
  sniki76 - 2008-12-31 11:36:07
Zgadzam się, że co do roli B 16. Na tym tez polega papiestwo. Papież jednak nigdzie nie nawołuje do nienawiści wobec gejów - także i w tym przemówieniu. On przekazuje pogląd na rolę małżeństwa i rodziny. Nie wymagajmy od Papieża, żeby akceptował nasze związki, skoro jedną z prawd jest przekazywanie życia w rodzinie, do czego ona powinna dążyć. My takiej roli nie zrealizujemy. Nie czuję, żeby Papież był panem życia i śmierci, żeby odbierał mi godność, tylko dlatego, ze ma inne poglądy... Złem nazywa tylko nasze związki, do czego jako przedstawiciel tej religii ma pełne prawo, jak i ja mam pełne prawo się z tym nie zgodzić. Na szacunek zasłuzyłem sobie sam, swoim życiem i postawą. Świadomą.Jestem też od dłuższego czasu w dobrym związku. Papież mi w tym nie przeszkodził, a czasem Jego nauczanie bywa przydatne i zgodne z moją filozofią - czy to źle? Nie czyń Papieża odpowiedzialnym za dzieło rodziców. Za swoje błędy odpowiadają sami. Jeśli posuwają się do nienawiści wobec własnych dzieci, tylko oni są temu wini, bo w nauczaniu Papieża tego nie znajdziesz.
  brzaskun - 2009-01-04 13:52:19
Ten gosciu nawoluje wyznawcow swojej religii do traktowania homoseksualistwo jak zarazy niszczacej srodowisko naturalne. Gosciu ten jest panem i wladca niemalze miliarda ludzi zyjacych na kuli ziemskiej. Dla mnie ma znaczenie o kim sie wypowiada i w jaki sposob sie wypowiada. Takie postawienie sprawy jest zaawoaloanym wezwaniem do agresji przeciw osobom o orientacji homoseksualnej. Jak ktos nie jest o tym przekonany wystarczy, ze zajrzy na katolickie i nacjonalistyczne fora internetowe. Mozna tam zobaczyc jak radykalne pomysly wylowalo to wystapienie w glowach ludzi nienawidzacych innych tylko dlatego ze sa inni. Od nikogo nie wymagam akceptacji mojego sposobu bycia, ale nie bede tolerowal nawolywania do nienawisci.
  sniki76 - 2009-01-07 14:34:00
Histeryzujesz kolego ale to dość znana nasza cecha Trzeba mieć wyjątkowo dużo złej woli, żeby w wystąpieniu Papieża dostrzegać nawoływanie do nienawiści. Ale każdy ma prawo do swoich poglądów. Nie zgadzam się z Papieżem, ale rozumiem jego intencje. I daje mu prawo do krytykowania gejów żyjących w związkach (w tym niestety mnie )
  Jacek - 2008-12-29 19:22:12
To co mowi obecny papiez nie wynika w sposob prosty i naturalny ze stwierdzen zapisanych np. w Biblii czy znanych z tradycji Kosciola. Nikt - nawet zapiekly dogmatyk - nie jest na tyle glupi, by literalnie traktowac zawarte np. w Deut czy podobniej ksiazeczce wskazania "moralne". To, co B16 robi to jest radykalny i ordynarny odwrot od wskazan i - zwlaszcza - ducha ostatniego soboru.

Nie jest to tez sprawa wewnetrzna KrK, ze wzgledu na ciagle duzy wplyw tej organizacji na sprawy jak najbardziej swieckie. Zwlaszcza w Polsce.

W zwiazku z powyzszym nie jest to zadna "zawiedziona milosc" czy "bsesja", lecz wrazliwosc. Nawet nie "nadwrazliwosc".

Mnie osobiscie tak samo razi stosunek JP2 i B16 do ustalen wspolczesnej nauki, zniszczenie teologii wyzwolenia czy zasady koncyliarnosci. I znow: nie sa to jedynie sprawy wewnetrzne KrK.

Mam tylko nadzieje, ze B16 przegrzeje, przyspieszajac tym samym zgon hierarchicznej struktury mafijnej KrK. Oczywiscie, ten trup bedzie sie ruszal jeszcze przez jakies stulecie, niemniej lepiej gdy bedzie martwy, niz jeszcze zywy.

I z tym optymistycznym zyczeniem wchodze w 2009, AD.
  eryk - 2008-12-28 22:56:10
mam 15 lat i nie widze problemu w tym ze jestem gejem, a kosciol ma poprostu zamknac ryja...........
  sniki76 - 2008-12-29 12:48:11
Młody kolego, z tym że jesteś gejem, faktyczne nie ma problemu, ale problem masz z wysławianiem się i Może poczytaj sobie najpierw słownik języka polskiego, zobacz jaki mamy bogaty język a potem kilka razy pomyśl, zanim coś napiszesz na forum publicznym, a raczej zanim popełnisz po raz kolejny błąd, kompromitując się na nim Może "zamkniecie ryja" odnieś przede wszystkim do siebie.... życzę ci więcej samozaparcia w nowym roku Szczerze
  Jacek - 2008-12-29 22:21:51
Zamknac ryja i maryja to bardzo dobra metafora tego, co powinien KrK zrobic.

A protekcjonalny ton lepiej stosowac oszczedniej, i najlepiej do siebie - drogi Sniki76 - np. podczas golenia tonsury.
  sniki76 - 2008-12-30 13:58:37
Drogi kolego, wypowiadając się w ordynarny sposób i obrażając przedmówców, sam sobie wystawiasz świadectwo... "zamknąć ryja" jest zwrotem chamskim, a odnoszenie tego do słowa: "Maryja" zdradza twój stan emocjonalny i psychiczny, nienajlepszy dodam Mój ton nie jest protekcjonalny, ale wynika ze sprzeciwu, żeby w dyskusji publicznej zniżać się do ulicznego poziomu. Tyle i może aż tyle. Ps. niczego sobie nie golę, tam gdzie napisałeś, ale polecam Tobie. Może chłodne dni podziałają kojąco na rozdygotane myśli
  Jacek - 2008-12-30 19:07:38
Nie tonsura? Ach, wiec Ojciec Polak Bis sie na Gejowie objawil?! Hertzlich willkommen! Czyli jednak dluga droga daleka przed nami, az na sam szczyt Giewontu sublimacji...
  sniki76 - 2008-12-31 11:25:15
to już nie można mieć innych poglądów. Kolego, toż do takiego modelu i faszyści i wszelkie inne totalitaryzm dążyły!!!! Z tym goleniem się pomyliłem, nic ci nie pomogło. Ale takim jak ty się dla świętego spokoju przytakuje. Tak, tak, Panie Jacku, mam pan rację tylko proszę się już tak nie denerwować, bo terapia przestanie działać
  Urmaru - 2008-12-28 17:17:11
Guzik prawda!!!! Po pierwsze większa część gejów jest niewierząca i niemal że wszyscy niemają ochoty mieć nic wspólnego z klechistanem, Po drugie jestem neopoganinem a po trzecie ktoś kiedyś powiedział że to człowiek stworzył boga (przez małe 'b') na obraz i podobieństwo marzeń i lęków swoich Jeśli klechy będą dalej ingerować w sprawy ludzi to dojdzie do takiej sytuacji jaka była w XI w, i za komuny
Spalić go na stosie albo nabić na pal!!!!
  sniki76 - 2008-12-29 12:50:15
Jak sądzę przeprowadziłeś w tej sprawie badania A może większa połowa gejów jest niewierząca ??? Najlpeiej "klechy" powiesić - jak gejów w Iranie - nadajesz się na zacnego kapłana islamskiej nienawiści
Ilość komentarzy: 48
1 2 3 4 »»
Dodaj nowy komentarz
Twoje imię:

E-mail:

Treść:

Pogrubienie tekstu Kursywa Podkreślenie
Grafika:
Wpisz w okienko wygenerowaną liczbę:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez zarejestrowanych użytkowników oraz zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy sprzecznych z ideą portalu, działających na jego szkodę, niezgodnych z prawem oraz wulgarnych.

Nadużywanie swobody wypowiedzi oferowanej zarejestrowanym użytkownikom może doprowadzić do nałożenia na konto bana na komentarze lub jego usunięcia.


W przypadku problemów z działaniem formularza, upewnij się czy w Twojej przeglądarce włączony jest JavaScript. Wszelkie błędy w działaniu należy, wraz z opisem oraz nazwą i wersją przeglądarki, zgłaszać webmasterowi.
RSS     RSS Top 10 OKmarket Zarabiaj z nami... Reklama Kontakt
Dzisiaj urodziny ma:
» Adi2931 » biaktyw30 » gregory_macintosh » Igor230 » Quessmine » supernatural » UniKrk » yoo

            Gej randki                                    

© 1997-2009 · Portal gejowo.pl · Twój portal Gej & Les