Dziś jest sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy.LOGOWANIE
  login:     hasło:                     Nie pamiętam hasła!     Nie masz konta? Zarejestruj się

Jestes zainteresowany zakupem tego popularnego serwisu? Zglos swoja oferte: portal@gejowo.pl


Newsy

Pierwszy ślub humanistyczny pary jednopłciowej

Źródło: Informacja i foto - Racjonalista.pl
2008-08- 3, 0:00 / Walpurg

Portal Racjonalista.pl informuje, że wczoraj, 2 sierpnia 2008 r., pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, w obecności rodziny, przyjaciół i znajomych, odbył się w Warszawie pierwszy ślub humanistyczny pary tej samej płci — dwóch kobiet żyjących w długoletnim związku.

Do tej pory już kilka par zdecydowało się na zawarcie ślubów humanistycznych, ale były to wyłącznie pary heteroseksualne. Pierwsze małżeństwo homo – jak informuje Racjonalista.pl - to dwie wierzące humanistki.

Tego samego dnia miała miejsce ceremonia religijna i areligijna (PSR) wyrażająca w pełni osobowości dziewczyn. Ślub kościelny został udzielony przez prezbitera Reformowanego Kościoła Katolickiego — ten związek wyznaniowy udziela nie tylko ślubów parom tej samej płci, ale i ordynuje kobiety. Z ramienia PSR ceremonię tę prowadził Krzysztof Tanewski.

Były obrączki, przysięgi, akt ślubu, tort, szampan i wesele. Teraz pozostaje jeszcze podróż poślubna...

W mowie ślubnej Katarzyna Formela powiedziała m.in.: W naszym wypadku – jako pary tej samej płci - humanistyczny ślub nasz nie pociągnie za sobą skutków prawnych (czego bardzo obie byśmy pragnęły), natomiast religijny wyrazi ważną, lecz nie jedyną część nas samych. Stąd w tym wypadku połączenie ślubów humanistycznego i kościelnego obrazuje połączenie rozumu i wiary – połączenie tak ważne w naszym życiu. (…) Obie jesteśmy wierzące dlatego też zdecydowałyśmy się tak na ślub humanistyczny, jak i na kościelny. Uważamy, że państwo nasze powinno być jasno rozdzielone od kościoła i inicjatywa wprowadzenia ślubów humanistycznych, które łamią sztampę ślubu cywilnego a zarazem – poprzez kreatywność pary młodej – mogą stać się ucztą estetyczną i duchową — sprzyja realnemu budowaniu Polski jako państwa świeckiego dającego możliwość wyrażenia siebie każdej osobie (niezależnie od wyznania, czy orientacji seksualnej).

 

Szczegóły, pełny tekst mowy ślubnej, teksty przysięgi małżeńskiej a także więcej informacji o pomyśle ślubów humanistycznych znajdziedzie w portalu Racjonalista.pl: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5994

Obu poślubionym paniom życzymy wielu szczęśliwych lat pełnych miłości!

Aby w dowolnym miejscu przeczytać naszego najnowszego newsa na wyświetlaczu swojego telefonu komórkowego, wyślij SMS o treści GNEWS na numer 71955 (koszt 1,22zł z VAT)

Chcesz być na bieżąco? Zaprenumeruj otrzymywanie nowych newsów przez SMS wysyłając na numer 79955 73955 SMS o treści GNEWS. Promocyjny abonament w cenie tylko 10,98 zł 3,66 zł (z VAT) obejmuje aż 30 kolejnych wiadomości (SMS'y wysyłane są w godz. 8-22).

KOMENTARZE (7)
  Sep - 2008-08-10 14:30:47

  Marcel - 2008-08-07 21:07:35
Boże jak ja też bym chciał ze swoim facetem tylko pozazdroscic....Dużo szcześcia na nowej drodze życia...Marcel z Bartkiem
  maci79 - 2008-08-05 16:09:06
Czyżby państwo polskie dyskryminowało wyznawców Reformowanego Kościoła Katolickiego, nie uznając ich ślubów? Dyskryminacja ze względu na religię... Khem... Unio! Unio! Hop hop! Prosimy o interwencję!

A młodej parze buziaki i wszystkiego dobrego! Niech im gwiazdka pomyślności!

  rezokaplan - 2008-08-03 22:17:08

 
Zboralski - 2008-08-03 19:14:28
Teraz jeszcze tylko pozostało po prostu żyć w szczęściu!  mikimik - 2008-08-03 16:11:08
Ode mnie także wszytskiego najlepszego!
 
koper_nick - 2008-08-03 15:39:30
Wszystkiego najlepszego młodej parze !
Ilość komentarzy: 7
Dodaj nowy komentarz
Twoje imię:

E-mail:

Treść:

Pogrubienie tekstu Kursywa Podkreślenie
Grafika:
Wpisz w okienko wygenerowaną liczbę:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez zarejestrowanych użytkowników oraz zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy sprzecznych z ideą portalu, działających na jego szkodę, niezgodnych z prawem oraz wulgarnych.

Nadużywanie swobody wypowiedzi oferowanej zarejestrowanym użytkownikom może doprowadzić do nałożenia na konto bana na komentarze lub jego usunięcia.


W przypadku problemów z działaniem formularza, upewnij się czy w Twojej przeglądarce włączony jest JavaScript. Wszelkie błędy w działaniu należy, wraz z opisem oraz nazwą i wersją przeglądarki, zgłaszać webmasterowi.
RSS     RSS Top 10 OKmarket Zarabiaj z nami... Reklama Kontakt
Dzisiaj urodziny ma:
» kajot23 » mlody1703 » samotny2015 » vapiti

            Gej randki                                    

© 1997-2009 · Portal gejowo.pl · Twój portal Gej & Les