Dziś jest niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła.LOGOWANIE
  login:     hasło:                     Nie pamiętam hasła!     Nie masz konta? Zarejestruj się

Jestes zainteresowany zakupem tego popularnego serwisu? Zglos swoja oferte: portal@gejowo.pl


Newsy

Unia Pracy: nie głosujcie na LiD!

Źródło: Lewica.pl
2007-09-29, 0:00 / Jampol
Warszawska Unia Pracy wezwała, aby nie głosować na kandydatów KKW Lewica i Demokraci do Senatu w Warszawie. Według partii po usunięciu prof. Marii Szyszkowskiej nie ma tam już żadnego człowieka lewicy.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawiciele warszawskiej Unii Pracy i Federacji Młodych Unii Pracy odnieśli się do usunięcia niemal w ostatniej chwili prof. Szyszkowskiej z senackiej listy kandydatów LiDu. Na jej miejscu niedługo potem pojawił się współzałożyciel Unii Polityki Realnej i Platformy Obywatelskiej, a obecnie senator PO – Robert Smoktunowicz. Nieoficjalnie wiadomo, że nieprzychylne kandydaturze przewodniczącej RACJI Polskiej Lewicy były wszystkie partie poza UP. Argumentowano tym, że na lewo od niej jest tylko ściana. Nie bez znaczenia miała być także bliska znajomość Smoktunowicza z Ryszardem Kaliszem oraz jego zasobność majątkowa.

W przedstawionym oświadczeniu przewodniczący Rady Warszawskiej UP Krzysztof Karol Boss stwierdził: Przez ostatnie tygodnie negocjacji (...) trwała bezprzykładna kampania lekceważenia i wycinania kandydatów Unii Pracy z list wyborczych. (...) Zwyciężyły partykularne interesy partyjne a nie interes koalicji (...). Zaprzestaliśmy walki o miejsca na listach wyborczych i postanowiliśmy jako organizacja warszawska wycofać w ramach protestu naszych członków z ubiegania się o mandat parlamentarny z okręgu Warszawa.

Z kolei prof. Szyszkowska oświadczyła: Z ramienia Unii Pracy byłam do zeszłego tygodnia wpisana na listę kandydatów do Senatu z Warszawy. Władze LiD nie tylko zatwierdziły moją kandydaturę, ale także wyraziły zgodę na pokrycie kosztów mojej kampani wyborczej. W ubiegłym tygoniu wiceprzewodniczący UP zawiadomił mnie, że zostałam skreślona z listy kandydatów do Senatu; na moje miejsce wpisano Roberta Smoktunowicza. Pamiętam z czasów V kadencji nieukrywaną niechęć R. Smoktunowicza wobec Klubu Parlamentarnego SLD-UP. Była senator przypomniała, że czynnie uczestniczyła w Komitecie Wyborczym Aleksandra Kwaśniewskiego i była członkiem Rady Programowej SLD, z którą tworzyła nowy program partii. Komisji Etyki SLD przewodniczyła na prośbę jednego z obecnych przywódców LiDu. Polityka staje się politykierstwem, gdy przeważają w niej interesy. Krytykując transfery – LiD postępuje nie inaczej – stwierdziła.

W opinii uczestników konferencji LiD miał być formacją, w której byłoby miejsce dla ludzi lewicy i centrolewicy, tymczasem stał się ugrupowaniem wyłącznie ludzi centrum. Jeżeli są w nim ludzie lewicy, to skutecznie marginalizowani, bez jakichkolwiek szans na mandat poselski czy senatorski. Szef warszawskiej UP zaapelował, aby nie głosować na kandydatów LiDu do Senatu. W przypadku Sejmu - prof. Szyszkowska zaproponowała, aby oddać głos na Tomasza Kalitę z listy LiDu, jako osobę reprezentującą faktycznie lewicowe poglądy.

Sam Kalita wystosował list otwarty, w którym wyraził zawód zaistniałą sytuacją. "Mieliśmy razem w części z Panią Profesor prowadzić kampanię wyborczą - ja do Sejmu, Pani Profesor do Senatu. Miałoby to charakter symboliczny dlatego, że mamy wspólne idee i reprezentujemy te same postulaty. Legalizacja związków partnerskich osób tej samej płci czy faktyczny rozdział Kościołów od Państwa, to wszystko znajduje się również w moim programie wyborczym i wizji państwa" - napisał.

Po wyborach Unia Pracy chce bardzo gruntownie przeanalizować swoją sytuację w ramach LiDu. Znaczenia nabierają głosy tych członków, którzy chcieliby opuszczenia koalicji. W partii panuje przekonanie, że jest ona marginalizowana w ramach LiDu.
Aby w dowolnym miejscu przeczytać naszego najnowszego newsa na wyświetlaczu swojego telefonu komórkowego, wyślij SMS o treści GNEWS na numer 71955 (koszt 1,22zł z VAT)

Chcesz być na bieżąco? Zaprenumeruj otrzymywanie nowych newsów przez SMS wysyłając na numer 79955 73955 SMS o treści GNEWS. Promocyjny abonament w cenie tylko 10,98 zł 3,66 zł (z VAT) obejmuje aż 30 kolejnych wiadomości (SMS'y wysyłane są w godz. 8-22).

KOMENTARZE (54)
1 2 3 4 »»
  ursus victorius - 2007-10-02 22:02:22
I całkowicie sie z Elendur'em w kwesti głosowania zgadzam! Co do Kalisza także!
  kamillo - 2007-10-02 21:26:44
Polecam partie kobiet.
  marek - 2007-10-01 22:07:53
Nie warto glosoawac na tych ktorzy mowia ze zabiora nam nasze pieniadze bo beda wiedziec jak lepije wydac niz my.

Na takich co pijaczyne i zbrodniarza wojennego czynia swoim reprezentantem. Czy Kwasniewski przeprosil za kacje Hiacynt??
  729121306 - 2010-06-18 08:54:18
akcje Hiacynt wprowadzil nie Kwasniewski a Kiszczak.gdybym byl wladny,wprowadzilbym ja jeszcze raz by opodatkowac agencje gejowskie zarabiajace kolosalne kwoty i by zapobiegac szerzeniu sie hiv i innych chorob wenerycznych!
  Elendur - 2007-10-02 15:12:49
Na szczęście Kwach nie startuje w tych wyborach, więc czynienie z jego przeprosin warunku sine qua non jest dość niepoważne.
O ile się nie mylę Kwach przepraszał za zbrodnie PRL-u coś w okolicach tuż po wyborach 1993 roku... Więc proszę mi tu bez PiSuarowskich wymogów przepraszania za wszystko i wszystkich, plus za to że się żyje - przy każdej okazji
Job Twoju mat' - tłumaczę Kwacha...

Na szczęscie w naszej polityce a zwłaszcza na lewicy jest coraz mniej ludzi którzy byli pełnoletni przed 1989 rokiem - więc może w końcu się skończy robienie wyrzutów lewicy z tego że istnieje... W KOŃCU - choć myślę że nawet za 100 lat polska prawica będzie wypominać socjaldemokratom to, że mają korzenie w PZPR...


  Jampol - 2007-10-02 18:55:41
To prawda. Prawica żywi antyPZPRowską obsesję, choć w jej szeregach nie brakuje byłych funkcjonariuszy tej partii... To szczyt obłudy. Moim zdaniem, PRL miał swoje dobre i złe strony. Polskę budowało wtedy wielu patriotów i nie należy o tym zapominać...

Jednak czołowi działacze LiD to - niestety - nie - socjaldemokraci, ale centroprawicowcy... Swego czasu Kwaśniewski powiedział - "Świat bez Busha byłby smutny". On, w amerykańskiej polityce działałby pewnie wśród republikanów... Wielka mi to lewica.
  Elendur - 2007-10-02 19:23:02
Nie wiem czy PRL miał dobre strony. Miałem okazję w nim żyć 15 lat więc mam trochę inne spojrzenie niż ty... Czy choćby moi rodzice.
Można było w tym systemie żyć. Czy można było być szczęśliwym i się realizować - tu już śmiałbym wątpić.
A najgorsze chyba jest to, że ówczesne władze potrafiły wmówić ludziom, że można być szczęśliwym...
  wirusx - 2007-10-03 14:41:32
Jampol - RL miał swoje dobre i złe strony. Polskę budowało wtedy wielu patriotów i nie należy o tym zapominać...

III Rzeszę też budowali sami patrioci, z wodzami na czele. Narodowo-socjalistyczni. I nie należy o tym zapominać !!!!

Dobre strony komunistycznej dyktatury może "widzieć" tylko młodociany naiwny lewak, który nie ma pojęcia o czym bełkoce, bo w tym ustroju powszechnej szczęśliwści nie żył i powinien się modlić do Marksa-Engelsa-Lenina-Stalina i innych lewych świętych, dziękując, że życie mu tej "rawdziwej lewicy" oszczędziło... Paulusja, na kolana!!!


  Jampol - 2007-10-04 13:12:03

Wkładasz w moje usta słowa, których nigdy bym nie wypowiedział ani nie pomyślał. Leninizm, a zwłaszcza stalinizm są mi całkowicie obce, nie jestem także marksistą, lecz lewicowcem - można by rzec - eklektycznym...

Uważam, że systemu PRL nie można ocenić jednoznacznie (za wyjątkiem okresu stalinowskiego, do 1956 r.).

Jednym z podstawowych błędów jest nazywanie systemu PRL mianem "komunistycznego", gdyż z istotą komunizmu niewiele miał wspólnego. W partii rządzącej, PZPR, funkcjonowały obok siebie frakcje nacjonalistyczne (moczarowcy); wywodzące się z przedwojennej endecji; socjalistyczne; opowiadające się za znaczną suwernnością Polski lub też bardziej promoskiewskie. Ideowych marksistów, wbrew zapewnieniom programowym, było w PZPR nie tak wielu. Np. Adam Schaff, wybitny teoretyk marksizmu, został z tej partii usunięty w latach osiemdziesiątych. I tutaj nie da się też nie zauważyć, że PRL był systemem zmieniającym się fazowo, stąd jeszcze trudniej o jasną jego ocenę...

Osobiście swoje sympatie wiążę z lewicowym skrzydłem Solidarności (a trzeba pamiętać, że w zarodku był to ruch socjalistyczno-syndykalistyczny, słynne hasło: "Socjalizm - tak, wypaczenia - nie", czyli m.in. postaciami takimi, jak - prof. Tadeusz Kowalik, prof. Karol Modzelewski czy Jacek Kuroń... Ci dwaj ostatni, z pozycji marksizmu, krytykowali odstępstwa partii od deklarowanej, prorobotniczej linii politycznej... Pamiętajmy, że I Solidarność domagała się - w swych 21 postulatach z sierpnia 1980 roku - większej partycypacji pracowniczej w zakładach pracy, łatwiejszej dostępności do mieszkań, prawa do strajków, poprawy sytuacji w służbie zdrowia itd. ... Niestety, zamiast zrealizować te postulaty - osoby wyniesione do władzy razem ze sztandarami solidarnościowymi - nie zmieniły nieaprobowanego wówczas stanu (pod pewnymi względami jest nawet gorzej)... To gorzka ironia historii.

Uważam, że w PZPR byli też wartościowi ludzie i patrioci (nie dzieląc ich nawet wg rzeczywistych poglądów politycznych), którzy uczynili dla Polski wiele dobrego. Zwykle działalność w sferze publicznej wiązała się wówczas z koniecznością wstąpienia do partii lub ugrupowań satelickich... Za niedługo zacznie się uznawać za "zbrodnię komunistyczną" sam fakt życia w tym okresie. To paranoja. Oczywiście, w PZPR nie brakowało także aparatczyków czy osób zaangażowanych w tłumienie demokratycznej opozycji... Stanowili w niektórych okresach prawdopodobnie większość aktywu. Dlatego mówię o niejednoznacznej ocenie.

(Jednocześnie cenię takie osoby, jak prof. Szyszkowska za to, że nie uległy panującej presji i - kosztem wielu szykan - nie wpisały się do partii, ale nie od wszystkich ludzi można wymagać heroizmu i niezłomności.)

Do plusów systemu PRL można zaliczyć: dobrą sytuację mieszkalnictwa, pewne zabezpieczenia socjalne, otwieranie nowych uniwersytetów czy reformę rolną. Do minusów: uprzywilejowaną rolę wyższych kręgów partii (w pewnym sensie - nowej, czerwonej burżuazji), braki żywnościowe, deklarowany monizm światopoglądowy (teraz Polska popadła jednak w monizm innego autoramentu).

Pod pewnymi względami obecna Polska jest lepsza, pod pewnymi - gorsza. Mnie żyje się na pewno lepiej, niż w PRL, ale chyba nie mogłyby tego powiedzieć np. osoby wywodzące się z rodzin związanych z byłymi PGR-ami...

A teraz ciekawostka:

13. postulat Solidarności: "Wprowadzić na mięso i jego przetwory kartki - bony żywnościowe (do czasu opanowania sytuacji na rynku)."; w ogóle polecam lekturę całej listy - http://elfal.com/solidarnosc/dokumenty/21postulatow.html czy audycji radiowych, nadawanych przez Solidarność...

  Elendur - 2007-10-05 07:53:06
Dobra sytuacja mieszkaniowa? W którym miejscu? Z kolejki oczekiwania 30 lat na swoje M?
Pewne zabezpieczenia socjalne? No sorry, na Zachodzie też w tym okresie były pewne zabezpieczenia socjalne - i jednocześnie potrafiono rozwijać się gospodarczo, ekonomicznie i w różnych innych dziedzinach... U nas rozbudowywano przemysł ciężki, zresztą za kredyty z Zachodu...

Jak dla mnie podstawowym miernikiem oceny sytuacji w Polsce i PRL-u powinny być słowa:

(...)"Uważamy następujące prawdy za oczywiste: że wszyscy ludzie stworzeni są równymi, że Stwórca obdarzył ich pewnymi nienaruszalnymi prawami, że w skład tych praw wchodzi życie, wolność i swoboda ubiegania się o szczęście, że celem zabezpieczenia tych praw wyłonione zostały wśród ludzi rządy, których sprawiedliwa władza wywodzi się ze zgody rządzonych, że jeżeli kiedykolwiek jakakolwiek forma rządu uniemożliwiałaby osiągnięcie tych celów, to naród ma prawo taki rząd zmienić lub obalić i powołać nowy, którego podwalinami będą takie zasady i taka organizacja władzy, jakie wydadzą się narodowi najbardziej sprzyjające dla szczęścia i bezpieczeństwa."...)

A jeśli kogoś się upadla ze względu na to, że chce być wolny, szczęśliwy i chce żyć po swojemu... To JAK MOŻNA MÓWIĆ, że coś miało złe ale też dobre strony?

To tak jak szukać pozytywów w naziźmie... W końcu Hitler pobudował autostrady... No i jaki postęp był w medycynie dzięki badaniom przeprowadzonym przez niektórych naukowców...


  Jampol - 2007-10-05 09:59:35
To absurd - porównywać Hitlera np. do Gierka. Ten pierwszy wymordował miliony ludzi, wywołał - wespół ze Stalinem - wojnę światową... PRL nie był jednym, wielkim obozem koncentracyjnym. Poza tym sytuacja mieszkalnictwa była lepsza, niż obecnie (na pewno nie - idealna). Na mieszkania się czekało, ale w końcu się je dostawało... Teraz trzeba za nowe mieszkanie zapłacić kilkaset tysięcy złotych. Także wspomniany rozwój przemysłu, ośrodków uniwersyteckich oraz wyrównywanie dysproporcji społecznych (np. likwidacja ziemiaństwa jako odrębnej klasy, za sprawą reformy rolnej) były pozytywnymi aspektami PRL. Oczywiście, system ten był odległy od ideału - stąd powstał ruch Solidarności, który zamiast oczekiwanego - demokratycznego socjalizmu, przyniósł prymitywny kapitalizm... Ideałowi bliższe są niektóre kraje tzw. starej Unii, o których wspomniałeś, jak np. Szwecja.
  wirusx - 2007-10-05 23:13:55
Jampol : (...) lwyrównywanie dysproporcji społecznych (np. likwidacja ziemiaństwa jako odrębnej klasy, za sprawą reformy rolnej) były pozytywnymi aspektami PRL

Jeśli likwidowanie, także - bywało - fizyczne ziemiaństwa i szlachty i kradzież ludziom dorobku pokoleń (To byli nosiciele narodowej kultury!!!) a także tzw. rozkułaczanie (czyli kradzień ziemi) i kontyngenty uważasz za pozytywne aspekty PRL to nie jesteś nawet lewackim oszołomem - jesteś po prostu zwyczajnym głupkiem. EOT.
  Jampol - 2007-10-05 23:30:39
napisałem wyraźnie - likwidacja ziemiaństwa, jako klasy społecznej, to ty jesteś głupkiem, a na dodatek analfabetą, więc koniec dyskusji :]
  Jampol - 2007-10-05 23:59:53
Ty i tak nie zrozumiesz, ale tytułem wyjaśnienia dla innych osób, które również ew. mogłyby to przeczytać napiszę, że doceniam ogromny wkład kulturotwórczy ziemiaństwa i wiem, że klasę tą tworzyło mnóstwo wspaniałych ludzi - często także socjalistów czy anarchistów, ale podział na bogate ziemiaństwo i biedne chłopstwo, wywodzący się jeszcze w dużej mierzez z epoki feudalnej, był z gruntu niesprawiedliwy i trudno nie ocenić wyrównywania takich dysproporcji pozytywnie... Nawet Jerzy Szmajdziński z SLD, obecnie polityk centrowy, z którym bynajmniej nie łączy mnie wspólnota poglądów, bardzo pozytywnie wypowiadał się o reformie rolnej (tak jaj wiele innych osób). Z kolei np. prof. Szyszkowska przez wiele lat była piewcą ziemiaństwa i kultury dworskiej, lecz myślę, że zbyt idealizowała ten - skądinąd cenny - segment kulturowy. Ot, tyle... Zaraz pewnie przeczytam, że to stalinizm .
  Elendur - 2007-10-07 09:08:06
A od kiedy zamordowanie milionów jest złe a parudziesięciu już dobre? Wiesz jak się to nazywa? Relatywizm....
I wiesz kto powiedział "Śmierć jednego człowieka to tragedia, paru milionów - to statystyka"?
Ależ skąd, nie był obozem koncentracyjnym... ale zdecydowanie przypominał kolonię karną. W Australii też można było całkiem fajnie się urządzić po odbyciu kary...
Oczywiście - obecnie wiele różnych rzeczy trochę kosztuję - ale słyszałeś o kredytach hipotecznych chociażby?
I nie gadaj mi, że kolejne fabryki produkujące części na potrzeby przemysłu zbrojeniowego lub eksportu do ZSRR to były pozytywne aspekty...
Paulusjan - jesteś kompletnie niereformowalny... jak PRL.

Ilość komentarzy: 54
1 2 3 4 »»
Dodaj nowy komentarz
Twoje imię:

E-mail:

Treść:

Pogrubienie tekstu Kursywa Podkreślenie
Grafika:
Wpisz w okienko wygenerowaną liczbę:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez zarejestrowanych użytkowników oraz zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy sprzecznych z ideą portalu, działających na jego szkodę, niezgodnych z prawem oraz wulgarnych.

Nadużywanie swobody wypowiedzi oferowanej zarejestrowanym użytkownikom może doprowadzić do nałożenia na konto bana na komentarze lub jego usunięcia.


W przypadku problemów z działaniem formularza, upewnij się czy w Twojej przeglądarce włączony jest JavaScript. Wszelkie błędy w działaniu należy, wraz z opisem oraz nazwą i wersją przeglądarki, zgłaszać webmasterowi.
RSS     RSS Top 10 OKmarket Zarabiaj z nami... Reklama Kontakt
Dzisiaj urodziny ma:
» ASSIK » barti » danon » emcio12 » jaru1966 » kielcebi » PASSYW

            Gej randki                                    

© 1997-2009 · Portal gejowo.pl · Twój portal Gej & Les