Dziś jest niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła.LOGOWANIE
  login:     hasło:                     Nie pamiętam hasła!     Nie masz konta? Zarejestruj się

Jestes zainteresowany zakupem tego popularnego serwisu? Zglos swoja oferte: portal@gejowo.pl


Newsy

"Kropka nad i": Orzechowski kontra Olejnik i Gadzinowski

Źródło: Onet.pl/tvn24.pl/własne
2007-05-29, 0:00 / gej1

Określenie pederasta brzmi ohydnie, a gej obojętnie - powiedział w programie "Kropka nad i" wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski.

Zdaniem polityka LPR-u zamiana słów, która obecnie się dokonuje ma na celu ukrycie pewnych przykrych skojarzeń związanych z tą orientacją, ponieważ homoseksualizm i określenie pederasta, którego należy używać, nie budzi pozytywnych skojarzeń. Sam podczas całego wywiady używał określenia "pederasta".

Gość Moniki Olejnik powiedział, że w Polsce parady mają silny kontekst seksualny. Nie potrafił podać jednak szczegółów, gdyż sam nigdy nie widział takiej parady.

Zastrzegł też, że nie jest homofobem, bo homofob to ktoś, kto boi się człowieka. Orzechowski na antenie TVN24 powiedział jednak, że nie można atakować człowieka tylko ze względu na jego "jakąkolwiek orientację".

Gościem programu był również Piotr Gadzinowski (SLD), który wytłumaczył dlaczego poprzedni lewicowy rząd nie poparł ustawy o związkach partnerskich. Powodem tego było referundum konstytucyjne. Jedynym krokiem w tamtej sytuacji, aby zagwarantować pozytywny wynik referendum, było dogadanie się z Kościołem i jednoczesne zawieszenie wprowadzania projektu o związkach - powiedział poseł.

Gadzinowski uznał, ze takie rozwiązanie sumarycznie okazało się korzystne, gdyż jesteśmy w Unii z czego korzystają również geje.

Poseł przyznał, że osobiście uczestniczy w Paradach, a Tomka Bączkowskiego z Fundacji Równości (organizatora Parady Równości) zna od 10 lat i rozumie jego zaangażowanie, gdyż Bączkowski jest w związku ze swoim partnerem w Niemczech. To ostatnie stwierdzenie wyraźnie zdziwiło ministra Orzechowskiego.

 

Aby w dowolnym miejscu przeczytać naszego najnowszego newsa na wyświetlaczu swojego telefonu komórkowego, wyślij SMS o treści GNEWS na numer 71955 (koszt 1,22zł z VAT)

Chcesz być na bieżąco? Zaprenumeruj otrzymywanie nowych newsów przez SMS wysyłając na numer 79955 73955 SMS o treści GNEWS. Promocyjny abonament w cenie tylko 10,98 zł 3,66 zł (z VAT) obejmuje aż 30 kolejnych wiadomości (SMS'y wysyłane są w godz. 8-22).

KOMENTARZE (4)
  target - 2007-05-29 18:52:36
Orzechowski mówi, że używa słowa pederasta, by budzic przykre skojarzenia. Ja, jak widzę paszcze Orzechowskiego, to mam przykre skojarzenia. Jest pederastą czy TYLKO tak syficznie wygląda?
  wirusx - 2007-05-29 13:41:15
Ciekawe, co następnym razem będzie ważniejsze, niż ustawa o partnerstwie i kto z kim się będzie dogadywał naszym kosztem...

 
tauro - 2007-05-29 12:47:58
Gadzinowski przynajmniej byl szczery. Zresztą jego argumentacja była logiczna i można się z nią zgodzić.

Najważniejsze aby teraz w końcu uchwalili tą ustawę. Na Olejniczaka nie liczę, ale Gadzinowski z Borowskim powinni się bardziej starać (po wyborach).

ps. Gadzinowski był do niedawna dla mnie takim bezpruderyjnym posłem, co lubi kobitki i imprezki - do niedawnego wywiadu, gdy na tvn24 w sprawie Rosji gdzie wprost zasypał konkurenta z prawicy swoją wiedza historyczną - poprawiał błędy konkurenta, podawał dokładne daty i nazwy...
Byłem pod wrażenie jego wiedzy elokwencji
  michp - 2007-05-31 17:55:30
ja równiez sadze ze w nastepnej kadencji bedzie legalziacja homozwiązków
Ilość komentarzy: 4
Dodaj nowy komentarz
Twoje imię:

E-mail:

Treść:

Pogrubienie tekstu Kursywa Podkreślenie
Grafika:
Wpisz w okienko wygenerowaną liczbę:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez zarejestrowanych użytkowników oraz zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy sprzecznych z ideą portalu, działających na jego szkodę, niezgodnych z prawem oraz wulgarnych.

Nadużywanie swobody wypowiedzi oferowanej zarejestrowanym użytkownikom może doprowadzić do nałożenia na konto bana na komentarze lub jego usunięcia.


W przypadku problemów z działaniem formularza, upewnij się czy w Twojej przeglądarce włączony jest JavaScript. Wszelkie błędy w działaniu należy, wraz z opisem oraz nazwą i wersją przeglądarki, zgłaszać webmasterowi.
RSS     RSS Top 10 OKmarket Zarabiaj z nami... Reklama Kontakt
Dzisiaj urodziny ma:
» ASSIK » barti » danon » emcio12 » jaru1966 » kielcebi » PASSYW

            Gej randki                                    

© 1997-2009 · Portal gejowo.pl · Twój portal Gej & Les