Dziś jest niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła.



LOGOWANIE
  login:     hasło:                     Nie pamiętam hasła!     Nie masz konta? Zarejestruj się

Jestes zainteresowany zakupem tego popularnego serwisu? Zglos swoja oferte: portal@gejowo.pl


Newsy

To internauci wybiorą logo Parady Równości

2010-11- 5, 0:00 / Szymon_Niemiec

Spośród wytypowanych przez organizatorów propozycji logo Parady Równości 2011, internauci wybiorą to, które ich zdaniem jest najlepsze. Taka decyzja zapadła na spotkaniu Komitetu Organizacyjnego.

Organizatorzy zadecydowali na nim także, że rzecznikiem prasowym Parady Równości 2011 zostanie Jej Perfekcyjność.

 

Na ogłoszony ponad tydzień temu konkurs wpłynęło – ku zaskoczeniu Komitetu Organizacyjnego Parady Równości 2011 – kilkadziesiąt prac. Termin ich zgłaszania minął o północy. Teraz, w ciągu 3 dni, członkowie Komitetu wybiorą finałową piątkę. Te właśnie pięć propozycji zostanie zaprezentowanych na portalach społeczności LGBTQ współpracujących z organizatorami Parady. Wówczas to internauci zadecydują o tym, jak wyglądać będzie logo Parady Równości 2011.

– Autor lub autorka najlepszej propozycji ma zagwarantowaną nagrodę w wysokości 500 zł ufundowaną przez firmę Gepon – przypomina Szymon Niemiec z Komitetu Organizacyjnego. – Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni szybkim i licznym odzewem na nasz konkurs. Część prac zaskoczyła nas także bardzo wysokim poziomem artystycznym. Wybór jest naprawdę trudny, dlatego chcemy się zdać na głos środowiska.

Projekty logo dostępne będą w serwisach internetowych od poniedziałku. Głosowanie potrwa kilka dni, po których wyłoniony zostanie zwycięski projekt. Autor lub autorka logo, które uzyska najwięcej głosów, podpisze umowę ze sponsorem nagrody i przeniesie majątkowe prawa autorskie do znaku na organizatorów Parady Równości 2011.

Członkowie Komitetu Organizacyjnego podkreślają jego otwarty charakter i podkreślają, że to właśnie filozofia wsłuchiwania się w głos środowiska sprawiła, że konkurs na logotyp Parady zostanie rozstrzygnięty przez internautów a nie przez członków Komitetu. – Chcemy by nadchodząca Parada była świętem nas wszystkich, dlatego zależy nam na włączeniu się w jej organizację jak największej liczby ludzi – wyjaśnia Łukasz Pałucki z Komitetu Organizacyjnego. – Dopiero wtedy można mówić o prawdziwej realizacji idei równości, gdy głos każdego ma znaczenie. Przyszło kilkadziesiąt projektów logotypów, to mnie zaskoczyło. Dla mnie to sygnał, że nasza inicjatywa spotyka się z ciepłym przyjęciem ze strony społeczności LGBTQ. To bardzo miłe – czuć, że robimy tę Paradę wspólnie. Chcemy żeby tej kolorowej wspólnoty było jeszcze więcej, stąd nasza decyzja. Niech społeczność LGBTQ wspólnie zdecyduje jaki znak ma reprezentować Paradę Równości 2011.

Po wybraniu logotypu, zostanie oficjalnie uruchomiona strona internetowa ParadaRownosci.eu, która na razie znajduje się w fazie budowy. Organizatorzy już teraz zapowiedzieli, że konferencja prasowa, podczas której ogłoszona zostanie data Parady Równości 2011 i oficjalny początek przygotowań do niej, odbędzie się w trzecim tygodniu listopada.

 

Na posiedzeniu Komitetu Organizacyjnego, które odbyło się w miniony czwartek, wybrano także rzecznika prasowego Parady Równości 2011. Została nim Jej Perfekcyjność. – To dla mnie ogromne wyróżnienie i zaszczyt – skomentował nowy rzecznik prasowy. – Mam nadzieję, że moje skromne doświadczenie pomoże Paradzie i że uda się nam trafić z jej przekazem równości do jak największej grupy ludzi. Chcemy zrobić coś naprawdę wyjątkowego i innego niż dotychczas.

Rzecznik prasowy, podobnie jak cały Komitet Organizacyjny Parady Równości 2011, działa społecznie i za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia. Do prac nad kształtem przyszłorocznej manifestacji włączyć się może każdy zainteresowany. Kolejne spotkanie Komitetu odbędzie się w listopadzie 2010.

 

* * *

 

Parada Równości 2011 – dziesiąta już edycja przemarszu ulicami Warszawy przedstawicieli środowisk, które stawiają sobie za główny cel promowanie równości, wolności i tolerancji. Parada Równości po raz pierwszy odbyła się w 2001 roku, a jej pomysłodawcą był Szymon Niemiec. W 2004 i 2005 roku prezydent miasta, Lech Kaczyński, zakazywał organizowania Parad Równości. W 2004 roku przed ratuszem odbył się alternatywny Wiec Wolności, a w 2005 roku parada przeszła ulicami stolicy mimo formalnego, chociaż nielegalnego zakazu. W 2010 Parada Równości była połączona z paneuropejską paradą zwaną Europride. Był to marsz członków społeczności LGBTQ, którego cele określały trzy główne hasła: równość, wolność i tolerancja. Tegoroczna Parada jest pierwszą od kilku lat, której nie organizuje Fundacja Równości a nieformalny Komitet Organizacyjny. W 2010 roku Szymon Niemiec złożył, jako autor, wniosek o rejestrację nazwy parady. Obsługą logistyczną Parady Równości 2011 zajmuje się firma Gepon.

Jej Perfekcyjność – osoba trans, socjolożka, medioznawca. Doktorant w Instytucie Socjologii UW, działacz Samorządu Studentów UW, dziennikarka i blogger. Pierwsza osoba trans pełniąca funkcję Marszałka Parlamentu Studentów UW oraz będąca członkiem Senatu UW. Autorka happeningu „Whatever” podczas Europride 2010.

Aby w dowolnym miejscu przeczytać naszego najnowszego newsa na wyświetlaczu swojego telefonu komórkowego, wyślij SMS o treści GNEWS na numer 71955 (koszt 1,22zł z VAT)

Chcesz być na bieżąco? Zaprenumeruj otrzymywanie nowych newsów przez SMS wysyłając na numer 79955 73955 SMS o treści GNEWS. Promocyjny abonament w cenie tylko 10,98 zł 3,66 zł (z VAT) obejmuje aż 30 kolejnych wiadomości (SMS'y wysyłane są w godz. 8-22).

KOMENTARZE (4)
  Arkadiusz z Trzcianki - 2010-11-10 04:32:37
Tez wyslalem swoje 2 propozycje Loga i czekam na rezultaty. Mozna je zobaczyc na moim blogu: http://arektrzcianka.bloog.pl

Serdecznie Pozdrawiam i zapraszam na swojego Bloga - TECZOWY BLOG ARKA Z TRZCIANKI : http://arektrzcianka.bloog.pl/ - Tutaj

znajdziesz ciekawe teksty - artykuly o tematyce LGBT oraz moje ulubione teledyski oraz fotki prezentujace Moje miasto rodzinne

Trzcianka oraz moja skromna osobe. Nie czekaj - wejdz juz dzis: http://arektrzcianka.bloog.pl/ - ZAPRASZAM
  AndrzejKonski - 2010-11-07 11:06:55
trzymam kciuki za sukces!
  Aadam - 2010-11-06 12:20:05
Nareszcie ktoś doświadczony i kompetentny będzie organizował paradę... Organizacja ostatnich pozostawiała wiele do życzenia...
  ewa - 2010-11-15 08:52:58
Panie Arku powodzenia
Ilość komentarzy: 4
Dodaj nowy komentarz
Twoje imię:

E-mail:

Treść:

Pogrubienie tekstu Kursywa Podkreślenie
Grafika:
Wpisz w okienko wygenerowaną liczbę:



Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez zarejestrowanych użytkowników oraz zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy sprzecznych z ideą portalu, działających na jego szkodę, niezgodnych z prawem oraz wulgarnych.

Nadużywanie swobody wypowiedzi oferowanej zarejestrowanym użytkownikom może doprowadzić do nałożenia na konto bana na komentarze lub jego usunięcia.


W przypadku problemów z działaniem formularza, upewnij się czy w Twojej przeglądarce włączony jest JavaScript. Wszelkie błędy w działaniu należy, wraz z opisem oraz nazwą i wersją przeglądarki, zgłaszać webmasterowi.
RSS     RSS Top 10 OKmarket Zarabiaj z nami... Reklama Kontakt
Dzisiaj urodziny ma:
» ASSIK » barti » danon » emcio12 » jaru1966 » kielcebi » PASSYW

            Gej randki                                    

© 1997-2009 · Portal gejowo.pl · Twój portal Gej & Les