Dziś jest sobota, 20 lipca 2019. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny.LOGOWANIE
  login:     hasło:                     Nie pamiętam hasła!     Nie masz konta? Zarejestruj się

Jestes zainteresowany zakupem tego popularnego serwisu? Zglos swoja oferte: portal@gejowo.pl


Prasa

"Przekrój" 45/2010 o osobach transseksualnych

Źródło: Przekrój 45/2010
2010-11- 9, 0:00 /

Tygodnik "Przekrój" w numerze 45/2010 podejmuje temat osób transseksualnych w Polsce.

 

W artykule Dominiki Buczak czytamy:

"Raz na 30 tysięcy urodzeń pojawia się na świecie człowiek, którego psychika ma inną płeć niż ciało. Czekają go operacje, konflikty, samotność. W Polsce stawi czoła systemowi, który osób transseksualnych nie zauważa".

"Anna Grodzka, prezeska Trans-Fuzji (fundacji, której celem jest propagowanie informacji o problemach osó po zmianie płci): - Kłopoty wynikaja z tego, ze nie mamy w Polsce ustawy, która regulowałaby sytuację osoby transseksualnej. Każdy przypadek jest osobno rozpatrywany przez sąd."

"Dwa lata - tyle w Polsce trwa piekło osób transseksualnych. To czas, kiedy lekarze badają siłę ich determinacji. Po serii badań przepisują kuracje hormonalną i zalecają życie w zgodzie z płcią psychiczną, ale ze starymi dokumentami."

 

Pełny teskt w "Przekroju" 45/2010 - w kioskach od 9 listopada 2010 r.

 

* * *

 

Temat osob transesksualnych i ich problemów z prawem był głośny na początku listopada podczas Gay Pride w Buenos Aires - o czym pisaliśmy w "Tysiące gejów na ulicach Buenos Aires".

 

Aby w dowolnym miejscu przeczytać naszego najnowszego newsa na wyświetlaczu swojego telefonu komórkowego, wyślij SMS o treści GNEWS na numer 71955 (koszt 1,22zł z VAT)

Chcesz być na bieżąco? Zaprenumeruj otrzymywanie nowych newsów przez SMS wysyłając na numer 79955 73955 SMS o treści GNEWS. Promocyjny abonament w cenie tylko 10,98 zł 3,66 zł (z VAT) obejmuje aż 30 kolejnych wiadomości (SMS'y wysyłane są w godz. 8-22).

KOMENTARZE (1)
  Rasel - 2012-04-25 10:33:02
Nie zgadzam sie z Pani tezą. Największa winę widzę po strnoie samych Niemc w.Polacy są postrzegani przez Niemc w jak ludzie drugiej kategorii, zawsze coś mają gorszego niż Niemcy, są nie wykształceni, bałaganiarscy, antyniemieccy, antysemiccy. W 1984 r. mieszkalem na terenie NRD, poznalem wielu Niemc w, wielu wypędzonych z Polski, z nie kt rymi spotykalem sie często, oczywiscie oni miedzy soba , tak jak wszędzie , bardzo sie r znią. Natomiast maja jedną wsp lną cechę, zawsze patrzą na Polak w z g ry, są z natury antypolscy, uważają Polak w sa coś gorszego. Uważam, że mają poważny problem z własnym kompleksem, szczeg lnie tam, na terenie dawnego NRD, mają swiadomośc swojego pochodzenia a w dużym stopniu jest zwiazane ze słowiańskoscią, nie nawidzą tego. Nieco inaczej sytuacja wyglada na terenie Niemiec Zach. oczywiscie tutaj należy r wnież oddzielić wypędzonych, oni i tam i tu mają poważny kompleks niższości. Natomiast Niemcy zachodni sa typowo konsumpcyjnym społeczeństwem Europy zach. bez specjalnych kompleks w, niewiele r żnią sie od Holendr w, Belg w czy Francuz w. Ci widzą, a raczej bardziej nie widzą Polski i Polak w, ich specjalnie Polska nie interesuje, jest małym krajem słabo rozwiniętym na wsch. Europy kt remu wiecznie trzeba pomagać. Mają zupełnie inne widzenie Polski i Polak w, może nie lepsze niz Niemcy wsch, bo ich bardziej uważam za nar d Pruski, napewno inne.
Ilość komentarzy: 1
Dodaj nowy komentarz
Twoje imię:

E-mail:

Treść:

Pogrubienie tekstu Kursywa Podkreślenie
Grafika:
Wpisz w okienko wygenerowaną liczbę:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez zarejestrowanych użytkowników oraz zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy sprzecznych z ideą portalu, działających na jego szkodę, niezgodnych z prawem oraz wulgarnych.

Nadużywanie swobody wypowiedzi oferowanej zarejestrowanym użytkownikom może doprowadzić do nałożenia na konto bana na komentarze lub jego usunięcia.


W przypadku problemów z działaniem formularza, upewnij się czy w Twojej przeglądarce włączony jest JavaScript. Wszelkie błędy w działaniu należy, wraz z opisem oraz nazwą i wersją przeglądarki, zgłaszać webmasterowi.
RSS     RSS Top 10 OKmarket Zarabiaj z nami... Reklama Kontakt
Dzisiaj urodziny ma:
» marcus40 » oreander » oromis » pati200411 » piotrkz30

            Gej randki                                    

© 1997-2009 · Portal gejowo.pl · Twój portal Gej & Les